AVRO-2020-nin təqvimi

Günün Ən Son Xəbərləri 2021-06-22 11:05:37
AVRO-2020-nin təqvimi

Bu gün futbol üzrə Avropa çempionatı start götürəcək.

"Report" qitənin 11 ölkəsində keçiriləcək turnirin təqvimini təqdim edir:

I tur

11 iyun
A qrupu

23:00. Türkiyə - İtaliya

12 iyun

A qrupu
17:00. Uels – İsveçrə (Bakı Olimpiya Stadionu)

B qrupu
20:00. Danimarka – Finlandiya
23:00. Belçika – Rusiya

13 iyun

D qrupu
17:00. İngiltərə - Xorvatiya

C qrupu
20:00. Avstriya – Şimali Makedoniya
23:00. Niderland – Ukrayna

14 iyun

D qrupu
17:00. Şotlandiya – Çexiya

E qrupu
20:00. Polşa – Slovakiya
23:00. İspaniya – İsveç

15 iyun
F qrupu

20:00. Macarıstan – Portuqaliya
23:00. Fransa – Almaniya

II tur

16 iyun

B qrupu
17:00. Finlandiya – Rusiya

A qrupu
20:00. Türkiyə - Uels (Bakı Olimpiya Stadionu)
23:00. İtaliya – İsveçrə

17 iyun

C qrupu

17:00. Ukrayna – Şimali Makedoniya

B qrupu
20:00. Danimarka – Belçika
23:00. Niderland – Avstriya

18 iyun

E qrupu
17:00. İsveç – Slovakiya

D qrupu
20:00. Xorvatiya – Çexiya
23:00. İngiltərə - Şotlandiya

19 iyun

F qrupu
17:00. Macarıstan – Fransa
20:00. Portuqaliya – Almaniya

E qrupu
23:00. İspaniya – Polşa

III tur

20 iyun

A qrupu
20:00. İtaliya – Uels
20:00. İsveçrə - Türkiyə (Bakı Olimpiya Stadionu)

21 iyun

C qrupu
20:00. Ukrayna – Avstriya
20:00. Şimali Makedoniya – Niderland

B qrupu
23:00. Finlandiya – Belçika
23:00. Rusiya – Danimarka

22 iyun

D qrupu
23:00. Çexiya – İngiltərə
23:00. Xorvatiya – Şotlandiya

23 iyun

E qrupu
20:00. İsveç – Polşa
20:00. Slovakiya – İspaniya

F qrupu
23:00. Almaniya – Macarıstan
23:00. Portuqaliya – Fransa

1/8 final
26 iyun

20:00. A qrupunun 2-cisi – B qrupunun 2-cisi
23:00. A qrupunun 1-cisi – C qrupunun 2-cisi

27 iyun

20:00. C qrupunun 1-cisi – D/E və ya F qrupunun 3-cüsü
23:00. B qrupunun 1-cisi – A/D/E və ya F qrupunun 3-cüsü

28 iyun

20:00. D qrupunun 2-cisi – E qrupunun 2-cisi
23:00. F qrupunun 1-cisi – A/B və ya C qrupunun 3-cüsü

29 iyun

20:00. D qrupunun 1-cisi – F qrupunun 2-cisi
23:00. E qrupunun 1-cisi – A/B/C və ya D qrupunun 3-cüsü

1/4 final

2 iyul

20:00. 1/8 finalın 6-cı cütünün qalibi - 1/8 finalın 5-ci cütünün qalibi
23.00. 1/8 finalın 4-cü cütünün qalibi - 1/8 finalın 2-ci cütünün qalibi

3 iyul

20:00. 1/8 finalın 3-cü cütünün qalibi - 1/8 finalın 1-ci cütünün qalibi (Bakı Olimpiya Stadionu)
23.00. 1/8 finalın 8-ci cütünün qalibi - 1/8 finalın 7-ci cütünün qalibi

1/2 final

6 iyul
23.00. 1/4 finalın 2-ci cütünün qalibi - 1/4 finalın 1-ci cütünün qalibi

7 iyul
23.00. 1/4 finalın 4-cü cütünün qalibi - 1/4 finalın 3-cü cütünün qalibi

11 iyul

Final

Qeyd edək ki, qarşılaşmaların başlama saatı Bakı vaxtı ilə göstərilib.


Əlavə Edilib: 11 ?yun , 2021,09:45 • Oxunub: 0

Sosial Şəbəkələrdə Paylaş